تبلیغات
اپدیت نود 32 - كریم خان زند و احمد خان اَبدالی دو خائن به ایرانزمین
 
بهترین اطلاع رسانی برای نود 32
اپدیت نود 32
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 

این بار بی هیچ مقدمه ایی نظر شما را به بخش بسیار مهمی از سخنان "ارد بزرگ" برجسته ترین اندیشمند و متفکر حال حاضر کشورمان ایران جلب می کنم :

http://www.freeupload.com.au//uploads/1/2%20khaen.jpg

جوانان کشورمان ایران ، باید تاریخ را با تیزبینی بشکافند ، مبادا در دام تاریخ نویسان یاوه گو گرفتار آییم . یاغیانی همانند "کریم خان زند" و یا "احمد خان اَبدالی" که به خزانه ایران دستبرد زده و الماس کوه نور را به یغما برد ، این دو از سرکردگان پاره پاره کننده کشورمان پس از مرگ پادشاه فرهمند ایرانزمین "نادرشاه افشار" بودند . هم میهنان من این همه ستایش از این دو برای چیست ؟ آنها بزرگترین دودمان پس از هخامنشیان ، اشکانیان ، ساسانیان و سلجوقیان ایران را پاره ، پاره نمودند . کریم خان به اسم بازگرداندن صفویان بخشهای مرکزی ایران را از پیکره کشورمان جدا ساخت و ابدالی افغانستان را ... شگفت انگیز است که به نابود کنندگان میهن همانند کریم خان عنوان دروغین "نیکوکارترین پادشاه ایران بعد از اسلام را می دهند" ! و به درانی عنوان شاه ! همان کسی که هزاران شاهنامه را سوزاند و موجب شد فرزندان ایران پس از چند صد سال هنوز در افغانستان بسوزند خانه و کاشانه شان خراب شود . ایرانیان آزاده هیچ گاه برای سرخوشی و دلخوشی این و آن ، مجد و کیان کشورشان را از یاد نمی برند و برای ما فرزندان ایران سرحدات کشورمان در گسترده تاریخ مهم است نه ستایشگری چند زبون که عشق میهن در رگ و ریشه شان نیست .


با توجه به اهمیت خاص این موضوع پیام های بخش نظرات را در ادامه این مطلب بر روی سایت می آوریم :


دکتر محمدی گفت...

سلام خانم فرحناز آتشی
سلام ما را به استاد آتشی برسانید
یک عمر به اشتباه از کریم خان زند تعریف کردم و هزار جا از او تمجید ، برای این رفتار واقعا شرمگینم . صدا و سیمای ما هم بی عذر و تقصیر نبوده که از کریم خان تعریفهای آنچنانی کرده و می کنه !!!!!!! خواهش می کنم بیشتر از اندیشه های ارد بزرگ در مورد تاریخ بنویسید .


ناشناس گفت...

به عنوان یه شیرازی با ارد بزرگ موافقم
سمبول شهر ما شیرازیا کریم خان نیست نماد شیراز حافظ و سعدی و تخت جمشید و پاسارگاد هست . اینو گفتم تا بدونید که شیراز نیازی به امثال کریم خان نداریم


مریم از تهران گفت...

واقعا اگر ما تو مملکتمون یک روشنفکر میهن پرست داشته باشیم که شجاعانه نظراتش رو بگه اون یه نفر همین ارد بزرگه
عمرش دراز باد

امرالله تره کی گفت...

سلام به وطنداران افغانستان .
شرم باد به کسی که ارد ، دوست احمد شاه پنجشیری این غلام بچه ایرانی را وطنپرست و انسان صادق خطاب کرده است. من فکر میکنم در ارد بزرگ و احمدشاه مسعود یک قطره از شرف و وجدان وجود نداشته باشد . احمدشاه ابدالی بزرگ است نه دارو دسته اُرد و مسعود خائین، بهلول خائین و جنایتکاران حرفه ای فهیم، قانونی و جرئت وووووو
من از همه بیشتر به احمد خان اَبدالی که افتخار کشور ما است احترام دارم او پشتون بود و افتخار همه ما زیرا او نه تنها که در پهلوانی به ما نام نیک داد بلکه در دفاع از وطنش و مبارزه علیه جنایتکاران نیز نام ماندگار به خود کمایی کرد.
ارد بزرگ باور کن دوستان احمد شاه مسعود ، وطنداران بی عار ما باور کنین که اگر نادرشاه و فرزندانش باقی بودند، محال بود که در افغانستان یک شفاخانه بسازند یا به راحتی افغان و افغانی خوش شوند!
هزار ارد بزرگ نمی توانند افغانستان را بی بابا کنند نوکران ایران ربانی و قانونی خائین هستند این اشخاص وطن فروش ترین آدمهای افغانستان هستند اول این که یک داکتر بی دیپلوم هم ندارند دوم عبدالله عبدالله، وطن فروش ترین وخائین ترین جنگسالار ونوکر مسعود خائین آدم کش جنگسالار و فهیم بیسواد است از آمریکائی ها ده ملیون دالر گرفت وطن را فروخت .


کورش تهرانی گفت...

آقای تره کی دهانت را بشور
کسی که به ارد بزرگ و شهید احمدشاه مسعود توهین می کند معلوم است که دارای چه شخصیت منحرفی است .
در ضمن یک دزد مثل احمد ابدالی نمی تواند عنوان پدر بگیرد آن بدبخت از خزانه ایران کوه نور را دزدید و در نهایت آن گنجینه با ارزش ایران که هدیه سلطان گورکانی به نادرشاه افشار بود الان در اختیار انگلستان و موزه جواهرات سلطنتی بریتانیاست .
در صورتی که صاحب آن جواهر مردم ایران بزرگ هستند و انشالله دوباره آن را پس خواهند گرفت و در کنار دریای نور خواهند گذاشت .


ناشناس گفت...

سلام

یه عده آدم احمق در ملایر پیدا شده‌اند كه سنگ این مردك كریم خان را به سینه می‌زنند و نام وكیل ... بر خودشان نهاده‌اند و افتخار می كنند كه این حرم زاده زاده ملایر است وم سرزمین زند و از این اراجیف
علت در ج تجاوز جنسی به لطفعلیخان زند نیز برای همین بود تا كمی روی اینان را كم بكنیم.
الان كه فهمیدیم كریم خان خائن هم بوده كه دیگر پدرشان را در می آوریم كه از زندی بودن خود شرمسار شوند.


ناشناس گفت...

جناب امرالله تره كی

سخنی گفتی و مرا به تعجب واداشتی
گفتی كه اگر فلان و بهمان بودند هرگز نمی گذاشتند در افغانستان یك بیمارستان یا شفاخانه بسازند!!!!

الان شما چه دارید جز این است از روزی كه دست ناپاكان پیكره افغان را از ایران جدا نمود مردمان افغان حتی یك روز خوش ندیده اند.
جز این است كه مملكت افغان پر از جنگ و خونریزیست! جدا شما جز نكبت و خواری چه دارید كه ما نمی بینیم؟
باز گلی به جمال آخوندها كه هر روز می گویند دعا كنید افغانستان از شر این همه بلا نجات یابد... ما كه جز دعا كاری از دستمان بر نمی آید و هر روزم لعنت می‌كنیم كسانی را كه افغانستان را از ایران جدا نمودند تا این جگر گوشه‌های وطن عزیزمان ایران حتی یك روز خوش نبینند. خدا لعنتشان كند! آمین


ناشناس گفت...

بلی با تآیید گفته های چناب محترم *ارد بزرگ* صاحب میخواهم افزود نمایم که به نسل نو حماسه های نیاکان ما را از چوکات افسانه ها خارج نموده به آینده روشن با چشمان پرمهر وحدت وصمیمیت نگریست.
رکیک ترین الفاظ هموطنم امرالله تره کی را نسبت به بزرگان احمدشاه مسعود و ارد بزرگ را از سر پلیدی و پرمدعا و از اجانب میدانم.
تلخ است عطای خلق هرچند دوا باشد
حاجت زکی میخواهی جایکه خدا باشد
زنده باد ملت بزرگ ایران و بخصوص بخش زجر کشیده آن افغانستان
مسعود دلیرو خستگی ناپزیر روحت شاد حالا که سخت به تو نیاز داریم نیستی در کنار ما هرچند ارد بزرگ در ایران سخن تو را در نغمه دارد.
وقتیکه مسعود دلیرانه آخرین سنگرها را در مقابل لشکر سیاه آی اس آی پاکستان نگاه داشته بود و جان خود را نیز در این راه فدا کرد. کجا بودند امرالله تره کی؟ رشید دوستم؟ کرزی خان؟ و دیگر کسانیکه حالا داد و فریادشان گوش دنیا را کر کرده است؟
هموطنت
میر اسلم از ولایت سرپل


سید محمد حیدری گفت...

صدا و سیما بجای ساختن سریال كریمخان زند که مجموعة 9 قسمتی و فوق العاده ضعیف بود باید سریال نادرشاه افشار را می ساخت تا مردم به ایرانی بودن خود ببالند و جوانان احساس سرافکندگی در مقابل غرب نکنند و اگر سریال نادرشاه افشار ساخته می شد چهره واقعی کریم خان زند و احمدخان ابدالی خائن بر ملا می گشت کسانی که بلافاصله پس از مرگ نادر پادشاه ایران زمین ، کشورشان را تجزیه نمود و اسم وکیل الرعایا و پادشاه بر خود گذاشتند .

ناشناس گفت...

امرالله تره کی از خداوند متعال برای خودت و امثالت شفای عاجل خواهانیم که هر چه زودتر از ین حالت بیماری روانی که نصیب شما شده که عقل و بینائی بصر خود را از دست داده اید. دوباره به عقل سلیم و بدن سالم برگردید.
گلالی از کابل


شهیده مولایی گفت...

خداوند منان را شاکریم که دانشمندی همانند ارد بزرگ به کشورمان داده تا حقیقت را از پشت ابرهای سیاه بیرون کشیده و راهنمایمان باشد . از مسئولین تلویزیون می خواهم در مورد این دو خائن فیلم مستندی تهیه نمایند تا جبران سریال های اشتباه گذشته باشد


امرالله تره کی / لشکرگاه / ولایت هلمند گفت...

دولت مردان پشتون طی 260 سال کار و خدمت کردند و کرزی هم جز آنهاست و کار می کند. متاسفانه در طول تاریخ کسانی مثل احمدشاه مسعود تاجیک و دوستان ایرانی اش همانند ارد بزرگ که بیکفایت بوده اند و استقلال فکری و نه استقلال سیاسی ونه کیفیت کاری نداشته اند ! افغانستان را خراب کردند جاپان به کجا رسید افغانستان به کجا روان است وبه کجا رسیده است .


ناشناس گفت...

برادران عزیز فارسی زبانان محترم .
لطفا این اسم اوغانستان را در نوشته های تان استعمال نکنید و بجای آن خراسان بنویسید.
چون با گزاشتن همین نام بالای کشور عزیز مان الی اکنون کشور به طرف بدبختی و بیچارگی روان است و تا زمانی که اسم کشور اوغانستان باشد ما روی خوشبختی و ارامی را نخواهیم دید .
کاش تدبیر احمدشاه مسعود و همکار ایرانی او ارد بزرگ کارساز می گشت و از نام اوغانستان خلاص می شدیم
اوغانستان یعنی کشور وابسطه.
اوغانستان یعنی کشور همیشه جنگ(بی ثباط).
اوغانستان یعنی کشور یا منطقه یا منبعه فساد و دهشت .
اوغانستان یعنی کشور بدون مرض.
اوغانستان یعنی دیگ بی سرپوش.
اوغانستان یعنی کشور ی در قرون وسطی .با قانون جنگل .
و هزارها و ملیون ها بدبختی دیگر ......
خداداد لغمانی از جرمنی


مریم خلجی گفت...

با خواندن نظرات بالا و متن سخنان اندیشمند کشورمان ارد بزرگ فهمیدم ریشه دردهای بخش شرقی ایران که حالا افغانستان نامیده می شود از کجاست خدا پدر آغا محمدخان قاجار را بیامرزد که زندیه ، و دیگر بخش های تکه پاره کشور را یکی کرد و در غیر اینصورت ایران امروز از همین هم که هست کوچکتر یود .


ناشناس گفت...

من یک لر هستم با این که کریم خان هم لر بود اما با ارد بزرگ کاملا موافقم .
زندیه یک سلسله نبود شورشیانی بودند که هم را تکه پاره می کردند طول عمر شورش همه آنها 46 سال شد به زندگی این شورشیان نگاهی بکنید :


* کریم خان زند؛۱۱۷۹-۱۱۹۳ (قمری)
o زکی خان زند؛ برادر کریم خان بود که حدود صدروز حکومت کردونهایتا به تحریک علی مرادخان؛ خواهرزاده اش به قتل رسید.
* ابوالفتح خان زند؛ ۱۱۹۳-۱۱۹۳؛ او فرمانروایی هفتاد روزه‌ای را پس از مرگ پدرش کریم خان داشت.
* صادق خان زند؛۱۱۹۳-۱۱۹۶؛ وی در کرمان فرمانروایی به راه انداخته بود و دعوی پادشاهی داشت. با ترور زکی خان خود را به شیراز رساند و فرمانروایی را به دست گرفت. ولی از علیمرادخان شکست خورد و به قتل رسیدوبه روایتی خودکشی کرد.

تفنگ یکی از خانات زند در دوره ابولفتح خان

* علیمرادخان زند؛ ۱۱۹۶-۱۲۰۱؛ وی خواهرزأ ه زکی خان بود. او در آغاز بر اصفهان فرمان می‌راند و توانست بسیاری از رقیبان را کنار بزند و بر پایتخت شیراز دست یابد.
* جعفرخان زند؛ ۱۲۰۱-۱۲۰۳؛ پسر صادق خان بودکه بهدازمرگ علی مراد خان به تخت نشست.عده ای ازمخالفانش از جمله صیدمراد خان زند؛عم زاده علی مرادخان؛شبانه برسرش ریختندواوراکشتند وسرش راازدیوار ارگ شیراز به زیر انداختند.
* صیدمرادخان زند؛ او از بزرگان زند بود که پس از ترور جعفرخان هفتاد روز در شیراز فرمان راند.
* لطفعلی‌خان زند؛ ۱۲۰۳-۱۲۰۹؛ پسر جعفر خان و واپسین شاه زند. او صیدمرادخان زند را نابود کرد دایره حکومت او کرمان ،خوار طبس و شیراز بود که در نهایت بدست آغا محمدخان قاجار در کرمان از پای درآمد .

یک مشت وحشی به نام زندیه که هم را پاره پاره کردند و یک پنجم ایران امروز هم نبودند . مثل خانم خلجی معتقدم که خدا را شکر که شرشان از سر ایران کم شد .


ناشناس گفت...

جناب امرالله تره کی از شهر لشکرگاه
بری پشتون مکتب چه به درد میخوره یگان گوسفند یا شتر برای شان داده شود تا مانند پدران شان در صحرا زندگی نمایند شما چه نیاز به شفاخانه دارید همه جا مین و بمب مثل خشخاش کاشته اید شما مرگ مردم را می خواهید جاپان شدن پیشکش .
در هلمند و قندهار ناجوانمردانه مرکز علم و دانش را منفجر می کنید برای دختران درس خواندن را ممنوع کرده اید بلی این است انسانیت و بشریت شما . چطور از کرزی دفاع می کنید جناب کرزی شاید بفرماید مداخلات خارجی زیاد است ، فشارهای متحدین جهانی افغانستان نمی ماند ، وضعیت اقتصادی خراب است و...
من می گویم : پالسی حضرتعالی مدیریت حضرتعالی دلیل همه ی نا بسامانیها است.
با ارد بزرگ که حرف حق می زند موافقم نه بخاطرآن که همراز احمد شاه مسعود فقید بوده است فقط به خاطر درستی و آزادگی این مرد .
هرچه بگندد نمکش میکنند.... واه به حال که بگندد نمک
حامد کرزی و تیم قبیله گرای وی همیشه باعث سرافگندگی مردم افغانستان در سطح جهان شده است. صدور دهشت و وحشت، صدور چرس و تریاک و در حین زمان فساد اداری گسترده که افغانستان را به دومین کشور مفسد دنیا مبدل کرده است. چه افتخار بزرگی!!!
کرزی هم شریک دزد است و هم رفیق قافله. از یکطرف بخاطر خوشنودی باداران خارجی اش ادارات نام نهاد مبارزه با فساد را ایجاد میکند و از طرف دیگر زمان که مجرم بالفعل دستگیر میشود مستقیماً جهت آزادی آن مد اخله میکند. نهایت شرم آور است.
تاسف بحال کشور و مردم زجرکشیدۀ افغان

نوع مطلب :
برچسب ها :
درباره وبلاگ

با توجه که ما مطالبی را برای شما فراهم کرده ایم از شما تقاضا دارم حتما نظر خود تون را راجب مطالب بگید.

مدیر وبلاگ : rasool gh
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
از کدام انتی ویروس استفاده می کنید؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لطفآ نظرات خود را اعلام نمایید. Untitled Document
دریافت کد خوش آمد گویی

دریافت کد ترجمه گر وبلاگ

                    
 
 
 
لینك باكس پیشرفته لینك من (ثبت لینک رایگان و افزایش بازدید - عکس ، آهنگ ، داستان ، سرگرمی ، اس ام اس ، ترفند ، مقالات آموزشی ، فیلم و...)